14.05.2019р. – плановий захід присвячений Дню пам’яті та примирення

14.05.2019. О 14.30 в аудиторії В-301 кафедри Вищої та прикладної математики (в рамках Інституту культури) проведений плановий захід присвячений Дню пам’яті та примирення.

І частина – вірші на воєнну тематику

ІІ частина – пісні воєнних років

день памяті 1день памяті 2

Пройшло уже 74 роки з того моменту, коли силами Радянської армії була здобута така бажана Перемога. Перемога над фашистами, які згубили більше 56 млн. людей на Землі. Лише в Україні було розстріляно й закатовано понад 8 млн. мешканців. Вірш Муси Джаліля «Варварство» якраз і описує один із найстрашніших злочинів перед людством тогочасної Германії. (Прочитала Слава Куценко)

день памяті 3

Продовженням теми фашистського насилля над мирними жителями та мужності і відваги його захисників є вірш Анатолія Безіменського «Двоє і смерть» (Прочитали Сніжанна Кудренко, Олексій Куценко,Валерій Попонов)

день памяті 4

Наш земляк – одеський письменник і поет, що пройшов усю війну в якості воєнного кореспондента написав багато творів під час невеликих перерв між боями, у тому числі про героїчну оборону нашого рідного міста. Неодноразово через його творчість проходить тема любові, вірності, сім’ї, людяності у ті страшні часи. Але реальний «Відкритий лист» Костянтина Симонова , який був відправлений з фронту людині, що забула або ніколи взагалі немала перекислених високих почуттів демонструє якраз протилежні якості, що нажаль також зустрічались у воєнні часи. (Прочитала Вітюк А.В)

день памяті 5

Хоч і невимовно важко було на фронті нашим бійцям, але без гумору не обходиться жоден відпочинок. Учасник боїв,  тяжко поранений в голову, і внаслідок ставший сліпим, незрівняний поет Едуард Асадов написав жартівливого вірша «В землянці» (Прочитав Валерій Попонов)  день памяті 6

Ще один вірш Едуарда Асадова «Бенгальський тигр» представлений, як алегорія нашому теперішньому становищу на Сході. Цим твором ми стверджуємо, що назад країна не повернеться і жодному разі. Свободу і незалежність до кінця відстоюватимемо своєю ж кров’ю і таки буде колись вільною наша люба Україна! (Прочитав Олексій Куценко)

день памяті 7

А поки наші загарбники не зрозуміють що ця війна, сучасна війна, однаково ні до чого не приведе, що вони лише знищують людей, нічим не винних перед ними людей – своїх же братів і сестер,як пише у вірші Діна Терещенко «Наснилося мені» , поки вони не навчаться людяності – не буде примирення і спокою на нашій землі. (Прочитала Сніжанна Кудренко)

день памяті 8

Вірш Вадима Шефнера «Воїн» підводить підсумок І частині Дня пам’яті подвига наших дідів та прадідів, а їх з кожним роком, на жаль, тпає все менше. Але про них ми з гордістю можемо сказати: «Ніхто не забутий, ніщо не забуте!» (Прочитала Слава Куценко)

І частину Дня пам’яті підготувала і провела куратор гр. А-30 доц. каф. ВтаПМ Вітюк А.В., виступали вихованці Дитячого будинку сімейного типу Вітюк А.В. та студентка гр. ЕМ-191 Коваленко Юлія зі своїм власним віршем «Пам’ять».

день памяті 9